Witamy

Rower elektryczny — łatwiejsza droga do celu

Jesteś zapalonym rowerzystą? Nie wyobrażasz sobie innego środka transportu? Uwielbiasz rowerowe wycieczki? Dojeżdżasz do pracy rowerem, ponieważ dbasz o środowisko? A może dopiero szukasz ekologiczne alternatywy dla samochodu czy autobusu? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, przekonaj się, jak działa rower elektryczny i sprawdź naszą bogatą ofertę.

Rower elektryczny a klasyczny — czym się różnią

Na pierwszy rzut oka rowery elektryczne nie różnią się od tych tradycyjnych. Mają kierownicę, siodło, ramę i co może wydawać się dziwne — również pedały. Czym zatem i taki elektryczny rower wyróżnia się na tle innych pojazdów tego typu? Akumulatorem, który stanowi źródło energii dla silnika elektrycznego. Rowery elektryczne mają zatem dwa źródła energii. Pierwszym z nich jest siła mięśni rowerzysty, drugim silnik elektryczny.

Rowery elektryczne — technika w służbie człowiekowi

Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze, to być może, pomyślałeś sobie teraz, że rower elektryczny to nie jest prawdziwy rower, właśnie ze względu na silnik. Nic bardziej mylnego. Rowery elektryczne nie zabierają przyjemności z jazdy A wręcz przeciwnie — ułatwiają ją. Silnik elektryczny jest bowiem wsparciem dla Twoich mięśni. Innymi słowy, Twój rower elektryczny wystartuje, a silnik rozpocznie pracę, kiedy zaczniesz pedałować.. Rower z silnikiem elektrym albsolutnie nie jedzie sam. Jako cyklista masz nad nim kontrolę. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Praca silnika jest dostosowana do siły nacisku na pedał. A co za tym idzie — stylu jazdy i Twojej kondycji. Dzięki temu bez trudu pokonasz bardziej wymagające odcinki czy dłuższe trasy.

Elektryczny rower a czas jazdy — co warto wiedzieć

Źródłem energii roweru elektrycznego jest bateria litowo — jonowa. Taką samą możesz znaleźć na przykład w laptopach. Co to oznacza w praktyce? Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz bez obaw wyruszyć w naprawdę długie trasy. Średnio, jedno naładowanie baterii wystarczy, by Twój elektryczny rower przejechał nawet sto sześćdziesiąt kilometrów. A ile trwa ładowanie takiej baterii? Średnio od trzech do sześciu godzin, choć są to kwestia indywidualna i zależy od mocy ładowarki i pojemności baterii. Jedno jest pewne, rower elektryczny pozwoli Ci na wielogodzinne wycieczki i wiele przejechanych kilometrów, w ramach jednego ładowania. A co z szybkością? Nasze rowery elektryczne mogą osiągnąć prędkość sięgającą dwudziestu pięciu, czterdziestu a nawet 50 kilometrów na godzinę.

Rowery elektryczne — ekologicznie i oszczędnie

Według Europejskiej Federacji Cyklistów rowery elektryczne są trzynaście razy mniej szkodliwe niż jazda samochodem. Opinia ta znalazła swoje potwierdzenie w konkretnych liczbach W przypadku transportu publicznego lub samochodów emisja dwutlenku węgla to ponad dwieście siedemdziesiąt gramów, w przeliczeniu na przebyty kilometr. Na tym tle rower elektryczny wypada nieporównywalnie lepiej. Jest to bowiem zaledwie dwadzieścia jeden gramów na jednego cyklistę i to biorąc pod uwagę cały okres użytkowania pojazdu. Jeśli zatem los naszej planety, nie jest Ci obojętny, rower z silnikiem elektrycznym będzie jak znalazł. Pomyśl, jakie efekty przyniesie to w skali roku, a jakie w ciągu kilku lat. Oczywiście to nie koniec zalet, jeśli chodzi o elektryczny rower. W parze z troską o środowisko idzie bowiem oszczędność. Od paliwa lub gazu niezbędnego w samochodzie po bilety wydawane miesięcznie na przejazd komunikacją miejską. Jeśli dodamy, że rower elektryczny nie wymaga ubezpieczenia, rachunek staje się prosty.

Rower elektryczny opinie — dlaczego warto

Rower ze wspomaganiem elektrycznym ma również inne zalety. Jego użytkownicy twierdzą, że idealnie nadaje się do omijania miejskich korków. E-rower świetnie sprawdza się w przypadku długich i wymagających tras, bo rowerzysta wkłada mniej wysiłku w jazdę niż w przypadku tradycyjnego roweru. Mocne rowery elektryczne to większy komfort podczas wycieczek rowerowych. Co więcej — rowerem można poruszać się po ścieżkach rowerowych, co jest wykluczone w przypadku innych jednośladów, na przykład skuterów.

Rowery elektryczne ceny

Ceny rowerów elektrycznych są zróżnicowane. Na koszt pojazdu wpływa najczęściej moc silnika oraz wydajność akumulatora. Rower elektryczny to wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy. Jednak biorąc pod uwagę oszczędności związane ze zmianą środka transportu, będzie to inwestycja, która przysłuży się i właścicielowi, i środowisku.

Rowery elektryczne sklep — sprawdź naszą ofertę

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. U nas każdy znajdzie swój wymarzony rower elektryczny — zarówno dzieci i dorośli, a także aktywni seniorzy. Skąd ta pewność? Zanim podejmiesz decyzję, możesz umówić się na bezpłatną jazdę próbną.Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, jesteśmy do Twojej dyspozycji.